POMÁHÁME DĚTEM TAKÉ V ROCE 2023 - ANIČKA Z OSTRAVY

POMÁHÁME DĚTEM TAKÉ V ROCE 2023 - ANIČKA Z OSTRAVY
Vloženo: 12.12.2023

Anička se narodila s dětskou mozkovou obrnou, kvadruparezou - je to oslabení všech končetin. Diagnostikovali DMO spastickou kvadruparézu, těžkou vadu zraku(nystagmus, strabismus, astigmatismus), vývojovou dysfázii, epilepsii. S touto diagnózou přišlo naše rozhodnutí , že se nevzdáme a budeme bojovat. Anička chodí do speciální školy, pravidelně rehabilitujeme, chodíme na ergoterapii, kraniosakralní terapii, půl roku navštěvujeme hyperbarickou komoru, po ni má Anička skvělé výsledky po mentální stránce, zlepšila se i komunikace. Nevzdáváme se běžného života. Anička jezdí na speciálním kole Loped, chodíme na hory , lyžujeme na monoski. Anička bocciu a chodí na tréninky do fitcentra , kde socializují hendikepované a běžnou populaci. Bohužel přes zimu nemáme takové možnosti sportování, tak bychom vás chtěli požádat o příspěvek na Motomed, aby Anička mohla své svaly na horních a dolních končetinách udržovat celoročně. Neboť na končetinách třeba převažuje spazmus a je denně trénovat, aby se končetiny nezkracovaly.

Anička v únoru oslaví své 15 narozeniny. I přes všechny jeji diagnózy vč. vady řeči, je velmi veselá,společenská a usměvavá dívka, která miluje sporty. Sama hraje Bocciu (něco jako petanque), lyžuje v monoski,chodí do fit centra, jezdíme společně na kole, chodíme na hory.
Celoživotní potřeba jsou pravidelné rehabilitace, fyzioterapie, ergoterapie,logopedie,které Aničku posunují do předu ,ale také udržují její tělo,aby se zpomalilo zkracování svalů.
I přes vše si Anička dokáže užívat života s úsměvem.