POMÁHÁME DĚTEM TAKÉ V ROCE 2023 - DVOJČATA ŠIMON A MATĚJ

POMÁHÁME DĚTEM TAKÉ V ROCE 2023 - DVOJČATA ŠIMON A MATĚJ
Vloženo: 13.12.2023

Dvojčata trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a mentální retardací.

Oba chlapci navštěvují dětský stacionář v Hlučíně. V rámci pobytu ve stacionáři chlapci pravidelně rehabilitují, využívají moderní metodu TheraSuit, při které jsou oblečeni do speciálního oblečku TheraSuit a ,,v kleci" využívají pružné lana a závěsy k procvičení celého těla. Terapie si klade za cíl zabránit postupující svalové atrofii, rozvinout funkční svalovou sílu, zvětšit rozsah pohybu a zabránit kontrakturám kloubů.

Před rokem byla oběma chlapcům diagnostikována epilepsie, která se stále zhoršuje a péči o chlapce ještě více komplikuje, jelikož záchvaty bývají nečekané a časté.
Péče o chlapce je velmi náročná, vyžadují pozornost nepřetržitě. Bohužel byla otci kluků stanovena onkologická diagnóza, takže náročné to má tato rodina o to více.

Vzhledem ke stavu a vývoji chlapců je potřeba nakupovat chlapcům speciální ortopedické boty, speciální vozíčky, kočárky, hygienické potřeby, pleny, které jsou velmi finančně náročné. Pro jejich vývoj jsou nezbytně důležité rehabilitace TheraSuit, které stoji 900,- za hodinu. Měsíčně musí vynaložit jen za tyto rehabilitace přes 24 000 korun. Rodina je závislá na finanční pomoci, nároky na péči o chlapce vysoce převažují nad dávkami, které na chlapce dostávají.