POMÁHÁME DĚTEM TAKÉ V ROCE 2023 - MOBILNÍ HOSPIC STROM ŽVOTA

POMÁHÁME DĚTEM TAKÉ V ROCE 2023 - MOBILNÍ HOSPIC STROM ŽVOTA
Vloženo: 12.12.2023

Jsme Mobilní hospic Strom života z Nového Jičína. Poskytujeme hospicové služby pro naše klienty nejen v rámci celého okresu Nový Jičín, ale jsme za nimi schopni mobilně vyrazit také na území celého Moravskoslezského kraje. Naši prioritu je zajistit, aby nevyléčitelně nemocní pacienti mohli strávit poslední dny života DOMA, obklopeni milující rodinou, v péči profesionálních zdravotníků. Staráme se o umírající pacienty, pomáháme milujícím pečujícím a následně také pracujeme s pozůstalými.

Čím dál častěji jsou naši klienti také dětští pacienti. Doporučujeme se o ně postarat a pomoci jim vysoce individuálně, s láskou a je to pro nás pro všechny priority. Pomáháme také jejich rodičům, abychom lépe zvládli tuto těžkou životní situaci a mohli spolu s našimi zdravotníky pečovat o své děti doma v jejich postýlkách. Kromě vysoce profesionální zdravotní péče nechává u malých pacientů také důležité léky a pomůcky, které léčí jejich utrpení. Aby rodiče měli možnost kdykoliv nás obrátit pro pomoc, pojištění nebo radu, jsou naše zdravotní služby zapnuté v režimu 24 hodin 7 dní v týdnu. Jsme také kdykoli odhodláni vyrazit za naše malé pacienty do terénu.
snažíme se vybavit náš mobilní hospic tou nejlepší viditelnou výbavou, specifickou právě pro dětské nevyléčitelně nemocné pacienty tak, abychom jim mohli přinášet úlevu od bolesti a duše , pomáhat psychicky a podporovat jejich pečující rodiče. Abychom byli plně připraveni na narůstající počet dětských, potřebujeme proškolit naše nejlepší zdravotníky a psychoterapeuty, zajistit potřebné zázemí konkrétních pacientů, léky a nakoupit přístrojové vybavení právě pro tyto nejmenší. Tak, abychom se o ně dokázali postarat nejlépe, jak umíme.
Zajištění mobilní hospicové péče je stále ještě závislé na příjmech z darů. Změna legislativy nám umožňuje čerpat na část našich zdravotních služeb úhrady ze zdravotního pojištění. Přestože je to změna, kterou jsme velmi uvítali, nepokrývá nám náklady ze zdravotních pojišťoven veškeré na multidisciplinární péči zdravotníků, sester, odlehčovacích asistentů a psychoterapeutů. Jsme tak i nadále závislí na příjmech z darů.