Pomozte nám rozhodnout v dobré věci

Pomozte nám rozhodnout v dobré věci
Vloženo: 04.12.2019

C ZDRAVOTNÍ KLAUN

Už 17 let naprosto měníme pohled na péči o dlouhodobě nemocné a od rodin izolované děti i seniory v našich zařízeních a zdůrazňujeme potřebu psychosociální podpory. Naši certifikovaní profesionálové, klauni přinášejí pravidelně přímo na pokoj smích a radost tam, kde je to nejvíc potřeba. Tím navrací chuť žít a bojovat.
O smyslu naší práce nás ujišťuje nespočet děkovných reakcí, jako například:
„…Moji dceru Julinku čekala již pátá operace. Náhle do našeho pokoje na dětské chirurgii vstoupila Zdravotní klaunka Julča Fáčová a Julinka zajásala. Měla už své zkušenosti, a tak se operace dost bála. Ale Julča jí to skvěle vysvětlila, takže se Julinka na sál těšila, jak tam bude dýchat do jahodového balónku. A tak byl i ten nejmenší strach zažehnán…“

V Moravskoslezském kraji pravidelně navštěvujeme děti v těchto nemocnicích: FN Ostrava-Poruba, Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy, Vítkovická nemocnice v Ostravě, Nemocnice s polik. Karviná-Ráj, Nemocnice s polik. Havířov, Nemocnice Třinec, Nemocnice ve Frýdku-Místku, Slezská nemocnice v Opavě. V Ostravě a Třinci doprovázíme děti také přímo na operační sám „program NOS“. Těžce nemocné děti navštěvujeme přímo u nich doma v rámci programu „Přezůvky máme“.

Také navštěvujeme seniory v zařízeních v Ostravě - Hospic sv. Lukáše, Charitativní dům sv. Václava, Domov Slunovrat v Ostravě-Přívoze.

Díky Vašim hlasům na našem facebooku rádi podpoříme některý z projektů, kterým pomáhají ZDRAVOTNÍ KLAUNI dětem a seniorům v jejich nelehkých chvílích:
- 1 den individuální pomoci 20 dětem při doprovodu na operační sál – program NOS
- 2 dny nacvičeného skupinového vystoupení 20 dětí – program Cirkus Paciento
- 3 dny klauniád pro 130 hospitalizovaných dětí – program Klauniáda

https://www.zdravotniklaun.cz/  https://www.youtube.com/watch?v=xmA45mptwkQ     https://www.facebook.com/zdravotniklaun