Pomozte nám rozhodnout v dobré věci

Pomozte nám rozhodnout v dobré věci
Vloženo: 04.12.2019

D AGÁTA HELEGDOVÁ

Agátka se narodila ve 40. týdnu bezproblémového těhotenství. Po narození nedýchala, byla kříšena. Nyní je Agátce 11 let, je to usměvavá, velice pozitivní slečna. Má 17 letého bratra Tomáše, který mi velmi pomáhá. Tatínek se od nás v dubnu 2017 odstěhoval. Agátka navštěvuje 5. třídu běžné ZŠ s pomocí asistenta pedagoga. Ráda v zimě lyžuje na MONOSKI, v létě jezdí na koních-HIPO rehabilitace, ve vertikalizačním stojanu maluje nebo tvoří obrázky pískováním či mozaikou. Je aktivním členem sportovního klubu HSC Havířov ve hře BOCCIA. Víkendy trávíme na horách s krosnou, SPEKEM.
Agátka od února 2012 pravidelně rehabilituje ve firmě Fyzio Beskyd s.r.o. Před 7 lety ve svých 4 letech byla "dítě ležáček". Pravidelnou ambulantní rehabilitací 3x týdně a pravidelnou intenzivní fyzioterapií 3x ročně, kdy Agátka cvičí 2 hodiny denně po dobu 3 týdnů, jsme se dopracovali na "nožky". Agátka dokáže se speciálními čtyřbodovými berličkami ujít několik kroků. Snažíme se docílit co její největší samostatnosti, a já věřím, že jednou to bude velmi samostatná slečna. Jsem vděčná Mgr. Zemánkovi z firmy Fyzio Beskyd s.r.o. za to, že mou dcerku dostal na nohy. Nemáme potřebu jezdit do lázní, zkoušet nové ambulance, terapie, fyzioterapeuty, protože toho nejlepšího fyzioterapeuta už 7 let MÁME.
Nyní máme možnost nechat vyrobit Agátce speciální ortézy firmy Pohlig, které ji zajistí lepší stabilitu při chůzi, jistotu a samostatnost. Tyto ortézy ji umožní snadnější chůzi, na delší vzdálenost. A to je VÝZVA, jelikož samostatnost Agátky je pro nás všechny to nejdůležitější. Cítím to jako velký zlom, posun Agátky dopředu k vysněným cílům.