Pomozte nám rozhodnout v dobré věci

Pomozte nám rozhodnout v dobré věci
Vloženo: 04.12.2019

A VERONIKA FOJTÍKOVÁ

Jsou to již čtyři roky, co měla dcera těžký úraz páteře, při jejím milovaném sportu, kterému se aktivně věnovala. Bylo jí pouhých 12 let. Od té doby se pohybuje pouze na invalidním vozíčku. 
Od úrazu zná už jen nemocnice a rehabilitační ústavy. Po celou dobu se snažíme sehnat co nejvíce informací po celém světe, kde by nám mohli pomoci. Jezdíme pravidelně do Vídně na kliniku, kde se věnují výzkumu poranění míchy, a kde dělají různé testy a vyšetření. Připravují nám neurostimulátor, který budeme mít během šesti týdnů. K tomu nám doporučili vertikalizační stůl, ve kterém by dcera mohla denně stát.Je důležitý pro krevní oběh, na zátěž kloubů, atd. Proto bychom jí ho rádi pořídili.  
Mimo to, 2x ročně absolvujeme třítýdenní intenzivní rehabilitaci ve FM, kterou, bohužel, pojišťovna neproplácí, a tak musíme shánět peníze sami.
V Rakousku jsou lékaři velmi pozitivní a dávají nám naději na zlepšení zdravotního stavu a my se maximálně snažíme využít všech možností. Je to finančně velmi náročné a bez pomoci druhých to, bohužel, nezvládneme.

Velmi děkujeme za přečtení Verčina příběhu a pokud chcete vědět víc, můžete navštívit její webové stránky: https://veronika-fojtikova.webnode.cz/  nebo FB  https://www.facebook.com/fojtikova.veronika/